Autoři

„Každý píše tak, jak chce a jak může.“
„Ať si píše tak, jak chce a jak může ale ať mě nechá na pokoji.“
A.P. Čechov-Racek

Markéta Haladová -  Maky

Na larp jsem se poprvé dostala před dvěma lety, i když o této komunitě jsem věděla už dlouho, ale byla jsem příliš zaneprázdněna vedením dětského oddílu a pořádáním her s Podsvětím.cz, v létě jsem se podílela na Oboře 2P915. Myslím si, že tvrzení “hráč a postava jsou dvě oddělené věci” je jeden velký alibismus, protože nikdo z organizátorů pořádně neví jak pracovat z přesahem, který automaticky vzniká. Sama také nevím, ale snažím se na to přijít.

Petr Platil – Drak

Spousty jsem toho odjezdil a vlastně se na dost věcech i podílel. Organizaci jako takovou jsem do svého života dostal někdy v loňském roce a zatím mne to ani neomrzelo. Snažím se, aby hry stály za to a aby byly něčím výjimečné. Mám v nich rád osobní dramata a hodně se snažím o vizuálno.  Myslím, že larpy se vydaly o kus blíž k divadlu a to se mi líbí, Skoro Rassvet bude snad ještě dalším krůčkem.

Martin Buchtík – Pirosh

Rád nechávám věci vznikat a pak sleduji, jak žijí vlastním životem. V hrách, na jejichž vzniku se podílím, hledám možnosti, jak larpy posunout o kousek dál, vložit do nich něco nového a netradičního. Sám v larpu vidím víc než jenom zábavu a považuji jej za médium, kterým lze šířit různé názory a myšlenky.  Mám rád hry pestré a dobře připravené.

Sarah Komasová– Feain

Larp je pro mne především prostředkem, který mi otevírá cestu k novým perspektivám a pomáhá mi alespoň vzdáleně zprostředkovat prožitky lidí, jejichž názory a osudy by mi jinak zůstaly zcela nesrozumitelné a cizí. Mám však ráda hry, které kladou požadavky nejen na vcítění hráčů do rolí, ale představují i mentální výzvu. Velkou motivací pro organizaci této hry je pro mě i zájem o dějiny carského Ruska a záliba v beletrii této doby.

Jaromír Vybíhal – Tady

Na larpech mám nejraději elfy a skřety. Lidé kolem mě o larpu mluví často takřka esotericky, ale já v tom nic kulervoucího nehledám. Prostě elfové se oživují v bílé věži a skřeti u Barad-Dur. Prý je ale na čase, aby mi někdo sundal klapky z nalíčených očí a rozpustil mi blond copánky. A tak jsem se dostal až sem.

Tomáš Hampejs – Hampi

Larp je jedna ze zvláštních situací, kdy se do sebe viditelně přetékají světy. Zajímá mne to přetékání, což by se dalo vyjádřit tak, že mne na hrách zajímá především skutečnost. A samozřejmě elfové a skřeti.